O HOLKÁCH ASURINKÁCH, aneb jak vznikla ASURIA

Od mala jsem tíhla ke psům a celkově ke všem zvířatům. Už ve 14 letech jsem začala dobrovolně pomáhat na Toulcově dvoře se zvířaty a postupně se ze mě stala plnohodnotná lektorka kroužků pro děti. V současné době působím hlavně na Stanici přírodovědců, kde vedu chovatelské kroužky pro děti a kroužek Kynologie. 

 V 15 letech se mi splnil sen a konečně jsem dostala svého vlastního psa a mohla jsem tudíž konečně v praxi využít všechny mé znalosti, které jsem už před tím nadšeně nasávala. Moje fenka border kolie Arinka se narodila 6. 6. 2017 a na Den zvířat, tedy 4. 10. 2019, do smečky přibyla nalezená starší fenka jorkšíra Bobinka. Za tu dobu jsme se toho spolu strašně moc naučily. Do tajů psího tréninku mě zasvětil především Franta Šusta, zkusily jsme si agility pod vedením Markéty Adam, zúčastnily jsme se závodů v dogdancingu a trénujeme s Terkou Hoření, vytváříme programy pro canisterapii pod odborným dohledem Hanky Böhmové, cvičíme dogfitness podle Katky Lerlové a já hlavně nasávám další a další informace (nejen) od světoznámých trenérů v čele s Kenem Ramirezem nebo Chiragem Patelem. 

Neskutečně mě baví předávat moje zkušenosti dál. Snažím se přiblížit mladým nadějným pejskařům a pejskařkám základy tréninku psů nejen osobně, ale i na sociálních sítích. Trénink celkově beru jako cestu ke spokojenému a bezproblémovému životu se psem, která zároveň buduje náš vztah. Nemůžeme po psovi chtít něco, co neumí. Aby ho život s námi bavil, musí ho bavit i trénink.

A co je to ta ASURIA?

Moje fenka Arinka, díky které jsem oficiálně zaplula do psího světa, se v průkazu původu jmenuje celým jménem Aquamarine Asuria Dynastia Paulino. Chtěla jsem jí vzdát hold a natrvalo si zanechat v mém dalším působení památku na mé úplné začátky.

Kdo nás inspiroval, provázel spletitým psím světem a zasvětil do tajů tréninku psů.

Káťa Kůrková, Katka Růtová, Katka Lerlová, Terka Hoření, Terka Ratajová, Robert Zlocha, Bára Tatíčková Zbírkovská, Hanka Böhmová, Markéta Adam, Pavla Kamrádová, Franta Šusta, Helča Hejzlarová, Roman Holeček, Beata Kaňková, Monika Krajčírová, Šimona Drábková, Jakub Beran, Tomáš Nushart, Vanda Gregorová, Anna Malířová, Lenka Blachová…

Ze zahraničních osobností nemůžu nezmínit ikony jako jsou Ken Ramirez, Chirag Patel, Gabbi Harris, Turid Rugaas, Leslie McDevitt, Hannah Branigan…

Tréninky pod mým vedením

Postupně mě mé vzdělávání, poznávání nových lidí a spousta schod okolností dovedla k začátku s trénováním a předáváním dál mých zkušeností.

Mé vypsané tréninky naleznete na: Asuria – Rezervační systém (dogres.cz).